MegaBIP - program do zakładania i prowadzenia stron podmiotowych BIP

jedyny taki...

Beta 2 czyta na głos treści stron

14.06.2023

Pobierz nowszą wersje beta z odczytywaniem treści stron.

Wciąż w programie jest tylko jeden szablon, nie ma aktualności, dodatkowych modułów i niektórych udogodnień. Ale jest już odczytywanie treści stron (należy je włączyć w konfiguracji).

Prace nad wersją 5 przeciągnęły się, ale (wierzcie lub nie) zbliżają się do końca. Próbowaliśmy ułatwić życie redaktorom zaprzęgając do pracy sztuczną inteligencję (do wprowadzania treści, dbania o WCAG itd), ale niestety okazało się to drogą donikąd i kosztowało nas wiele czasu i de facto niepotrzebnej pracy.

Choć SI dynamicznie się rozwija i już zmieniła oblicze świata, to jednak wciąż jeszcze jest w powijakach i… są to rozwiązania niezwykle drogie. Minie jeszcze trochę czasu zanim modele językowe upowszechnią się na tyle, by swobodnie i niewielkim kosztem implementować na przykład mechanizm odczytywania stron. Na razie czytnik nie jest doskonały. Nie bazujemy na kosztujących krocie sieciach neuronowych. Dostępność tej opcji oraz jej parametry zależą w dużej mierze od przeglądarki internetowej użytkownika, natężenia ruchu na Twoim serwerze, poprawnego zredagowania treści (WCAG) itp.

Tak wygląda (i brzmi) odczytywanie stron w MegaBIP 5.© 2019-2021 MegaBIP - Jan Syski