MegaBIP

Najlepiej przetestowany program do stron podmiotowych BIP

bezpłatny w podstawowej wersji

Wersja 5.14 - proszę przeczytaj...
16.07.2024

Od wersji 5.14 zostały wprowadzone nowe cechy systemu bezpieczeństwa MegaBIP.

Podatności, CERT, Pełnomocnik i nasze stanowisko.
09.07.2024

W skrócie - nic nowego, a program jest bezpieczny.

W wersji 5.13 jest błąd
05.07.2024

Zachęcamy do aktualizacji do 5.13.1.

MegaBIP to program (CMS) do tworzenia i prowadzenia strony podmiotowej BIP.

Jest zgodny z przepisami i bezpłatny w podstawowej wersji.

Pobierz darmowy BIP

Szczęśliwa trzynastka (5.13)

02.07.2024

Limitowanie logowania z domen
W wersji 5.13 została wprowadzona możliwość ograniczenia logowania do panelu strony podmiotowej poprzez określenie domen, z których użytkownicy mogą się logować. Chodzi o domenę przez którą użytkownik łączy się z serwerem, nie o domenę strony podmiotowej czy organizacji. Gdy to zabezpieczenie jest włączone, użytkownik który loguje się spoza dopuszczonej domeny nie zostanie autoryzowany nawet jeśli poda właściwy login i hasło.

Bardziej szczegółowe logi
W związku z tym w logach została dodana piąta pozycja (piąty stan logowania). Próba logowania spoza dopuszczonych domen jest odnotowywana osobno.

Własne logo z panelu
W wersji 5.13 została także dodana możliwość wgrania własnego logo do szablonów standardowych. Wgrane logo będzie wyświetlone w każdym szablonie, bez względu na to który zostanie wybrany. Można także tę funkcjonalność dodać w prosty sposób do własnego szablonu. Uwaga: ta funkcja wymaga zmodyfikowanych szablonów, dlatego nie zadziała w szablonach wersji 5.12 i wcześniejszych. Upload logo dostępny jest w sekcji „obrazki”. Musi to być plik PNG, inne formaty program odrzuci.

Reorganizacja menu opcji konfiguracyjnych
Wreszcie, z uwagi na rosnącą liczebność konfigurowanych opcji, pozycje menu „konfiguracja” zostały pogrupowane. Dzięki temu menu widocznie się skróciło, poszczególne opcje dostępne są w standardowych zakładkach.

Więcej informacji
Program bardziej szczegółowo teraz informuje o dostępnych do uploadu formatach plików – grafik, załączników stron, przetargów, konkursów, umów itd. Także w stopce znalazło się nieco więcej informacji.

Tradycyjnie podniesiony został (odrobinę, bo sporo się ostatnio w tym zakresie zmieniło przecież) także poziom zabezpieczeń, o których nie mówimy.


Wszystko oczywiście jest szczegółowo opisane w instrukcji, zachęcamy do lektury.

MegaBIP - program do prowadzenia stron BIP

Program do BIP
© 2023   MegaBIP - Jan Syski