W tym miejscu można włączać i wyłączać różnego rodzaju funkcje związane ze stroną podmiotową:
Włączanie HTTPS (SSL) - strona powinna mieć certyfikat na całość, a ustawodawca wymaga, by przynajmniej dostęp do części edycyjnej był zabezpieczony szyfrowanym połączeniem SSL, a więc serwer wirtualny musi być wyposażony dodatkowo w tę możliwość. Każda strona zabezpieczona SSL musi zaś mieć certyfikat wydany przez uprawnione instytucje. Zgodnie z prawem unijnym usługodawca ma obowiązek udostępnić certyfikat SSL w najprostszej wersji bezpłatnie w ramach świadczonych usług hostingowych. W tym miejscu NIE włączysz certyfikatu (HTTPS/SSL) dla swojego serwera, a włączysz możliwość współpracy MegaBIP z SSL.
Pokazuj ścieżkę BreadCrumbs - to opcja dodatkowa powodująca wyświetlenie dodatkowej ścieżki nawigacyjnej (znanej jako bread crumbs) w górnej części treści strony podmiotowej.
Włącz opcję pobierania całej treści BIP - od wersji 5.18 program umożliwia wyświetlenie klawisza, po kliknięciu którego cała zawartość strony podmiotowej zostanie udostępniona użytkownikowi jako plik PDF. Funkcjonalność ta jest omówiona w innej części instrukcji.
Pokazuj dodatkowe menu na górze strony - to opcja dodatkowa powodująca wyświetlenie podstron każdej strony (jeżeli zostały jakieś dodane) w postaci rozwijarki w górnej części treści strony podmiotowej.
Pokazuj ramkę - MegaBIP umożliwia publikację dodatkowych informacji jako stałego elementu szablonu. Informacje te nie są traktowane jak treść BIP, a więc nie są archiwizowane ich zmiany, to jest element szablonu.
Włącz autoryzację SMTP - przypominanie hasła redaktorów i administratorów polega na wysłaniu instrukcji działania poprzez wiadomość e-mail. Także w przypadku uruchomienia modułu kontaktowego użytkownicy strony mogą wysłać wiadomość do redakcji bezpośrednio ze strony (z formularza). Wiadomość ta wysyłana jest domyślnie przez sendmail czyli domyślny serwer poczty elektronicznej. Ponieważ jednak najczęściej tak właśnie rozsyłany jest spam, część serwerów blokuje listy wysłane w ten sposób nie informując nawet o tym fakcie. Zatem rekomendujemy korzystanie z serwera uwierzytelnionego czyli SMTP. Po włączeniu tej opcji wszelkie wiadomości będą przechodzić przez SMTP. Uwaga: serwer SMTP musi zostać skonfigurowany, robi się to w innej części panelu.
Włącz automatyczną kopię bezpieczeństwa - włączenie tej opcji spowoduje, że program wykona kopię bezpieczeństwa (obowiązek redakcji), wgra ją na podane konto FTP, a następnie skasuje z serwera. Uwaga: niezbędne jest skonfigurowanie konta FTP, robi się to w innej części panelu. Niezbędne jest też wylogowanie się po wykonanej pracy!