Sprawdż czy to program dla Ciebie!

Przed złożenie zamówienia pobierz program, zainstaluj, przetestuj go dokładnie wraz z testem połączenia z serwerem licencji!

Niestety niektóre serwery działające w chmurze, poprzez błędną konfigurację, blokują niektóre funkcje programu jak zapis cookies czy protokół cURL.

Do połęczeń cURL i/lub zapisu danych do plików może być konieczne ręczne włączenie obsługi funkcji PHP eval(). Choć MegaBIP jej nie potrzebuje. Jeśli więc nie możesz zainstalować lub zarejestrować programu, albo jeśli nie możesz odświeżyć licencji - sprawdź ustawienia swojego serwera.

do góry strony

 

Pobranie programu

Program można bezpłatnie pobrać ze strony https://MegaBIP.pl/pobierz/1.

do góry strony

 

Wgranie na serwer

Po pobraniu pliku zip rozpakuj go, a następnie wszystkie pliki wgraj w miejsce docelowe na serwerze. Następnie wejdź na swoją stronę (miejsce docelowe) dowolną przeglądarką internetową.

Uwaga: szablony programu oraz sam panel są responsywne, ale na zbyt małym ekranie panel NIE będzie działał, wyświetli się komunikat o zbyt małej ilości dostępnego miejsca.

Instalacja programu

do góry strony

 

Instalacja

Na ekranie automatycznie zostanie wyświetlony startowy ekran instalatora programu. Wypełnij wszystkie pola.

Instalacja programu

 

Program powiadomi o błędnie wprowadzonych danych:

Instalacja programu

 

Program powiadomi też jeśli instalacja nie będzie możliwa (np. z powodu podania błędnego hasła do bazy, lub nazwy bazy itd.):

Instalacja programu

 

Po zakończeniu instalacji kliknij klawisz "Zakończ instalację". Instalator zostanie automatycznie usunięty z serwera:

Instalacja programu

 

Zostanie załadowana Twoja strona BIP z domyślnym szablonem:

Instalacja programu

do góry strony

 

Rejestracja

Po zalogowaniu wyświetli się ekran startowy. Program wymaga bezpłanej rejestracji, bez niej nie będzie działał. Jednak jeśli używasz go lokalnie, rejestracja nie jest konieczna.

MegaBIP

Uwaga: Status rejestracji sprawdzany jest cyklicznie. Jeśli program nie będzie mógł sprawdzić ważności licencji zablokuje się, ale nie ma potrzeby rejestrować go ponownie. Wystarczy kliknąć opcję "odśwież".

do góry strony

 

Katalog z edytorem

UWAGA: Ze względów bezpieczeństwa zmień nazwę katalogu z edytorem.

MegaBIP posiada szereg zabezpieczeń, często niewidocznych dla użytkownika. Aby jeszcze podnieść poziom bezpieczeństwa Twojej strony BIP zmień nazwę katalogu "edytor".

Domyślnie panel administracyjny znajduje się w katalogu o nazwie "edytor", a więc jest dostępny pod adresem www.TwojaDomena.com/edytor. Zmień tę nazwę w sekcji Konfiguracja, a następnie zmień ją fizycznie na serwerze. Nazwa katalogu nie może zawierać spacji i znaków specjalnych. Lepiej używać wyłącznie małych liter i/lub cyfr.

do góry strony

 

Aktualizacja

UWAGA: Przed aktualizacją zrób KOPIĘ plików oraz BAZY

Jeżeli nie zostało to wyraźnie zaznaczone aktualizacja polega na wgraniu nowych plików (nadpisaniu starych) wg klucza podanego poniżej:

  • NIE wgrywaj katalogu setup
  • NIE wgrywaj katalogu config ze swojego katalogu edytor jakkolwiek go nazwałaś/łeś
  • NIE nadpisuj pliku connection.php
  • NIE używaj instalatora do aktualizacji ponieważ istnieje zagrożenie, że STRACISZ WSZYSTKIE DANE, a instalator zainstaluje zupełnie nową wersję MegaBIP, kasując poprzednią

Program sam sprawdzi czy ma odpowiednią strukturę bazy po aktualizacji. Nie wymaga aktualizatora, potrzebne funkcje aktywuje się z poziomu panelu jednym kliknięciem.

MegaBIP

do góry strony