Logowanie do panelu

Domyślnie panel administracyjny znajduje się w katalogu "edytor", a więc jest dostępny pod adresem www.TwojaDomena.com/edytor. Loginem jest adres e-mail.

MegaBIP

 

Program powiadomi o błędnie wpisanych danych. Zgodnie z przepisami każda próba logowania (zakończona pomyślnie lub nie) jest zapisywana w logach.

MegaBIP

 

Jeśli zapomnisz hasła skorzystaj z opcji "nie pamiętam hasła" dostępnej w pod formularzem logowania. Na podany adres e-mail program wyśle wiadomość z instrukcją postępowania. Hasło można zmienić w ciągu godziny od zgłoszenia. Program nie przypomni hasła tylko umożliwi ustanowienie nowego. Hasła są szyfrowane i nie są dostępne nawet w bazie, nie można ich odzyskać w żaden sposób.

Program informuje także o wersji, do której się logujesz oraz (zgodnie z przepisami) zapisuje nr IP oraz nazwę hosta z którego się logujesz.

MegaBIP

 

Zdjęcie w tle ekranu logowania można zmienić na dowolne inne, wystarczy nadpisać plik edytor/imaghes/megabip_bg.jpg własnym. Jeśli chcesz, żeby nie był to plik JPG lub by miał inną nazwę - konieczna będzie zmiana w pliku edytor/style/style.css

do góry strony

 

Ekran startowy

Po zalogowaniu wyświetli się ekran startowy. Program wymaga bezpłanej rejestracji, bez niej nie będzie działał. Jednak jeśli używasz go lokalnie, rejestracja nie jest konieczna (1).

MegaBIP

Uwaga: Status rejestracji sprawdzany jest cyklicznie. Jeśli program nie będzie mógł sprawdzić ważności licencji zablokuje się, ale nie ma potrzeby rejestrować go ponownie. Wystarczy kliknąć opcję "odśwież".

Na ekranie startowym wyświetlane są aktualności ze strony MegaBIP.pl (2). W stopce (3) oraz w lewym górnym rogu (4) znajduje się informacja o wersji programu.

MegaBIP

do góry strony

 

Menu górne

W menu górnym znajdują się następujące ikony:

ikona
Licencja/Plan
Informacje na temat aktualnie aktywnej licencji
ikona
Pomoc
Pomoc techniczna, dokumentacja i instrukcja
ikona
Moje konto
Możliwość edycji swoich danych i zmiany hasła
ikona
Wyloguj
Wylogowanie z panelu

 

Najechanie kursorem na ikonę spowoduje wyświetlenie podpowiedzi. Pod ikonami znajduje się imię i nazwisko aktualnie zalogowanego administratora wraz z informacją o funkcji. Nazwisko jest także odnośnikiem do "mojego konta".

MegaBIP

 

Uwaga: w wersji 4.31 zmienił się wygląd górnego menu. Ikonę otwartej kłódki zastąpił klawisz, na którym od razu widać rodzaj/nazwę aktywnej licencji. Ikona "moje konto" została usunięta, jej rolę pełni odnośnik umieszczony na nazwisku zalogowanej osoby. Ikona wylogowania została zmieniona na bardziej rozpoznawalną ikonę wyłącznika.

MegaBIP

do góry strony

 

Główne menu

Po lewej stronie ekranu znajduje się główne menu panelu administracyjnego/edycyjnego. Zawartość tego menu czyli lista dostępnych opcji jest różna w zależności od wersji programu i pełnionej funkcji zalogowanej osoby.

W głównym menu na dole znajdują się odnośniki do pomocy technicznej (świadczonej w zakresie zależnnym od wersji licencji) oraz do strony MegaBIP.pl. Pozostałe opcje omówione są w dalszej części instrukcji.

do góry strony