Rejestracja i aktywacja

MegaBIP jest bezpłatny w podstawowej wersji. Wersja ta ma ograniczenia ilościowe i informację o nazwie produktu w stopce, wymagania przewidziane prawem spełnia w całości.

Program wymaga bezpłatnej rejestracji. Niezarejestrowany nie będzie działał. Wyjątkiem jest host lokalny (localhost, 127.0.0.1) gdzie program działa bez rejestracji.

Pełna wersja programu jest aktywowana samodzielnie przez użytkownika kodem, który jest przesyłany jest wraz fakturą VAT po zaksięgowaniu wpłaty (od wersji 2.24). Kod jest ważny przez jeden miesiąc. Licencja przypisana jest do konkretnego wdrożenia, konkretnego adresu URL i jest nieprzenoszalna - działa na jedno wdrożenie.

MegaBIP

Aby aktywować licencję należy kliknąć klawisz "Mam już kod aktywacyjny". Otworzy się strona, na której należy podać adres e-mail oraz kod aktywacyjny - zgodnie z zapisem podanym na fakturze VAT - oraz kliknąć klawisz "aktywuj". Licencja zostanie aktywowana. Po tej operacji należy kliknąć odnośnik "odśwież" w sekcji licencji programu.

MegaBIP

Licencja ważna jest 365 dni. W cenie zawarte są wszelkie aktualizacje, dostęp do dokumentacji i przepisów oraz obowiązków redaktora BIP (mini-kurs), a także debranding. Dodatkowo w opcji z obsługą zawarta jest instalacja, (drobne) modyfikacje szablonu, pomoc techniczna przez forum i dostęp do wszelkich dostępnych materiałów.

MegaBIP

W przypadku wygaśnięciu licencji strona podmiotowa będzie działać nadal, ale sam program (panel) zostanie ograniczony do funkcji dostępnych w bezpłatnej wersji programu.

Funkcje niedostępne w niższych licencjach są odpowiednio oznaczone. W każdej chwili możesz uzyskać do nich dostęp poprzez aktualizację licencji do wyższej wersji.

do góry strony

 

Zamówienia

Uwaga: Zanim zamówisz program pobierz jego bezpłatną wersję i sprawdź czy Ci odpowiada ORAZ czy Twój serwer nie blokuje połączeń cURL!

Zamówienia można dokonać na stronie https://megabip.pl/zamowienie/1/.

Faktura pro-forma jest generowana automatycznie i wysyłana listem e-mail na wskazany w zamówieniu adres. Zamówienia są realizowane po zaksięgowaniu wpłaty. Program zostanie uruchomiony zdalnie i zacznie działać automatycznie w zakresie określonym przez licencję. Fakturę VAT także wysyłamy listem e-mail.

do góry strony

 

Treść licencji

Pełna treść licencji jest dołączona do każdej kopii programu.

do góry strony

 

Rodzaje licencji

Oferujemy cztery rodzaje licencji:

MegaBIP

  1. Wersja SUP to pełna wersja programu dodatkowo ze wsparciem technicznym, w którym zawarta jest instalacja (lub upgrade z wersji 3), drobne modyfikacje szablonu, drobne modyfikacje programu, pomoc techniczna przez forum i dostęp do wszelkich dostępnych materiałów przez cały rok.

  2. Wersja pełna FULL nie ma żadnych ograniczeń i posiada dostęp do wszelkie funkcjonalności.

  3. Wersja LIGHT jest wersją pełną, bez ograniczeń ilościowych, ale nie ma obsługi modułów dodatkowych (ale może posiadać jeden przetarg i jeden konkurs) oraz protokołu sitemap

  4. Wersja podstawowa FREE jest i pozostanie bezpłatna. Ma ograniczenia - może posiadać tylko 9 stron, jeden przetarg i jeden konkurs. Nie są też dostępne moduły dodatkowe, baza wiedzy dla redaktorów i administratorów oraz niektóre funkcje zaawansowane które nie są wymagane przez prawo jak pomoc w tworzeniu strony instrukcji, Deklaracji Dostępności czy protokół sitemap. Wersja bezpłatna posiada też pod stopką informację o nazwie programu.

MegaBIP

do góry strony

 

Włączenie licencji

Program, bez względu na rodzaj posiadanej licencji, aktywowany jest zdalnie (nie dotyczy wersji free, która działa). Wykorzystuje w tym celu bibliotekę cURL. W każdej chwili możesz sprawdzić czy nie ma przeszkód w połączeniu z serwerem licencji poprzez klawisz "Weryfikuj cURL" dostępny w sekcji Licencja/Plan.

MegaBIP

Pojawi się komunikat o nawiązaniu (lub nie) połączenia z serwerem licencji. Uwaga: bez tego połączenia program będzie działał wyłącznie w wersji FREE.

MegaBIP

do góry strony

 

Informacje o licencji

Od wersji 4.12 program podaje szczegółowe informacje na temat posiadanej licencji. Aby się z nimi zapoznać należy kliknąć klawisz "informacje" dostępny w sekcji Licencja/Plan.

MegaBIP

Pojawi się tabela, w której podany jest numer licencji, adres URL strony, dla której wystawiona jest licencja oraz termin ważności czyli data do której opłacono licencję płatną (bezpłatna jest oczywiście bezterminowa).

MegaBIP

W przypadku licencji płatnej w tabeli dostępna jest też informacja o numerze i dacie faktury VAT.

MegaBIP

Miesiąc przed końcem okresu ważności licencji płatnej w panelu pojawi się klawisz z wykrzyknikiem...

MegaBIP

... a od wersji 4.29 klawisz z kłódką zamieni się w klawisz z wykrzyknikiem...

MegaBIP

... zaś w tabeli dostępnej po kliknięciu klawisza "informacje" pojawi się więcej szczegółów.

MegaBIP

 

Uwaga: w wersji 4.31 zmienił się wygląd górnego menu. Ikonę otwartej kłódki zastąpił klawisz, na którym od razu widać rodzaj/nazwę aktywnej licencji. Ikona "moje konto" została usunięta, jej rolę pełni odnośnik umieszczony na nazwisku zalogowanej osoby. Ikona wylogowania została zmieniona na bardziej rozpoznawalną ikonę wyłącznika.

Najechanie kursorem myszy na barwny klawisz z nazwą licencji psowoduje wyświetlenie informacji z numerem licencji.

MegaBIP

do góry strony

 

Odnowienie licencji

Na miesiąc przed wygaśnięciem ważności licencji klawisz z kłódką w górnym menu zamieni się w klawisz z wykrzyknikiem.

MegaBIP

 

Kliknięcie go otworzy sekcję Licencja/Plan, w której (od wersji 4.35) pojawi się nowy klawisz „chcę odnowić licencję".

MegaBIP

 

Kliknięcie tego klawisza otworzy dedykowaną podstronę strony MegaBIP, na której można będzie sprawdzić i uzupełnić lub zmienić dane do faktury pro-forma. Program automatycznie doda informację o numerze odnawianej licencji.

Z tego poziomu nie można zmienić wersji licencji, jeśli to potrzebne – prosimy o kontakt. Nie można także zmienić adresu e-mail oraz URL (adresu strony podmiotowej BIP) – licencja jest trwale przypisana do tego adresu.

Po weryfikacji danych należy kliknąć klawisz „Zgadza się – zamawiam!”. Faktura pro-forma zostanie wygenerowana i wysłana w wiadomości e-mail. Po zaksięgowaniu wpłaty zostanie wygenerowana faktura VAT, a ważność licencji zostanie odpowiednio przedłużona. Faktura VAT także zostania wysłana w wiadomości e-mail.

MegaBIP

Po otrzymaniu wiadomości z fakturą należy w panelu kliknąć odnośnik „odśwież”.

do góry strony