MegaBIP

program do zakładania i prowadzenia stron podmiotowych BIP

bezpłatny w podstawowej wersji

Poprawki w module i JS
06.12.2023

W nowej wersji 5.07 został naprawiony błąd w Rejestrze Umów i ustalaniu kolejności strony (JavaScript).

Zalecamy zmianę nazw
06.12.2023

Zalecamy zmianę nazwy "archiwalne" na "usunięte" - nazwa taka jest użyta w przepisach.

Błędy w zapytaniach ofertowych
04.12.2023

Moduł "Zapytania ofertowe" miał kilka błędów.

MegaBIP to program (CMS) do tworzenia i prowadzenia strony podmiotowej BIP.

Jest zgodny z przepisami i bezpłatny w podstawowej wersji.

Deklaracja dostępności

Ustawa z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz. U. poz. 848) zobowiązuje podmioty publiczne do sporządzania i publikowania Deklaracji Dostępności na stronach podmiotowych (BIP).

Informacja ta ma zawierać szczegółowy wykaz udogodnień, które zwiększą dostępność strony, znalezienie i zrozumienie treści itd. szczególnie osobom z niepełnosprawnościami.

Sama Deklaracja musi spełniać wymagania zawarte w art. 5 ustawy o dostępności cyfrowej bez względu na to, czy strona jest już czy jeszcze nie jest w pełni "dostępna cyfrowo".

Odnośnik do Deklaracji musi być łatwy do odnalezienia na pierwszej stronie, która wyświetli się po wejściu na stronę BIP. Sama zaś strona musi mieć specjalną konstrukcję, szczegółowo opisane tagi (znaczniki).

Wymagań tych jest oczywiście więcej. Z tego względu w MegaBIP od wersji 4.10 dostępna jest specjalna sekcja służąca do przygotowania i publikacji Deklaracji Dostępności jako osobnej, niezależnej podstrony spełniającej wymogi formalne oraz wymogi techniczne. Jej edycja nie odbywa się przez panel, jest to opcja zaawansowana. Posiadaczom licencji EXT pomagamy dostosować tę przykładową stronę Deklaracji do potrzeb instytucji.

MegaBIP - program do prowadzenia stron BIP

Program do BIP
© 2023   MegaBIP - Jan Syski